Μαΐ 28

Συναυλία στο Δημοτικό Θέατρο Κέρκυρας

Το Τμήμα Ελεύθερης Έκφρασης Ευρωπαϊκής Μουσικής και η Προπαρασκευαστική Χορωδία του Σχολείου μας πραγματοποίησε συναυλία στο Δημοτικό Θέατρο Κέρκυρας τη Δευτέρα 7 Μαΐου 2018 σε σύμπραξη με τη Μικτή Χορωδία του Πολιτιστικού Κέντρου Εργαζομένων ΟΤΕ Πάτρας υπό τη Διεύθυνση του καθηγητή Τάσου Καραγιάννη.
    Στη συναυλία έλαβαν μέρος η συμφωνική ορχήστρα του Μουσικού Σχολείου Κέρκυρας (υπό τη Διεύθυνση του Μαέστρου Κίμωνα Χυτήρη) και η Χορωδία του Αγίου Ματθαίου (υπό τη διεύθυνση του Μαέστρου Περικλή Παπαδόπουλου).
   Στη αποστολή στην Κέρκυρα συμμετείχαν οι εκπαιδευτικοί: Μπένος Ανδρέας (κιθάρα), Πουρνιάς Βασίλης (κιθάρα), Δρουκοπούλου Έλενα (Διδασκαλία Προπαρασκευαστικής Χορωδίας), Κυραναστάσης Δημήτρης (κλαρινέτο), Ταμβάκη Ανθή (μαντολίνο), Κιούσης Θανάσης και Μπακούρου Κική.