Ιούν 14

ΕΙΣΑΓΩΓΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ
ΤΡΙΤΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ
Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες
Πλησιάζοντας οι εξετάσεις θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε για διάφορα διαδικαστικά θέματα που θα βοηθήσουν προς μια απρόσκοπτη υλοποίηση των εισαγωγικών εξετάσεων.
Δευτέρα 19-6-2023.
Ώρα προσέλευσης στο εξεταστικό κέντρο 9:00. Αρχικά θα γίνει από τον Διευθυντή του σχολείου μια ενημέρωση και μετά οι υποψήφιοι μαθητές και μαθήτριες συνοδευόμενοι με εκπαιδευτικούς θα εισέλθουν στις αίθουσες εξέτασης. Στις αίθουσες αυτές θα εξεταστεί σε Πανελλαδικό επίπεδο το ηχητικό CD. Διάρκεια εξέτασης περίπου 27΄.
Μετά την ολοκλήρωση του CD θα αρχίσει η εξέταση των προφορικών από τις επιτροπές που έχουν Οριστεί από Περιφερειακή Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης Δ. Ελλάδας.
Επειδή ο όγκος των αιτήσεων είναι μεγάλος το σύνολο των μαθητών θα χωριστεί σε δύο ομάδες.
Μαθητές που θα εξεταστούν προφορικά από τις επιτροπές
Δευτέρα 19-6-2023
Από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ έως και ΚΕΦΑΛΟΥ ΜΑΡΙΑ

Τρίτη 20-6-2023 [ ώρα έναρξης εξέτασης 8:30 το πρωί]
Από ΚΟΚΟΣΗ ΔΗΜΗΤΡΑ έως και ΨΗΤΤΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ
Αποτελέσματα εξετάσεων
Τα αποτελέσματα θα ανακοινωθούν στην Ιστοσελίδα του Σχολείου στις 16:00 στις 20-6-2023.
Προσοχή!!!!!
Στην Ιστοσελίδα την Τρίτη μετά τις 16:00 θα βρείτε τέσσερεις πίνακες
α. Επιτυχόντων
β. Επιλαχόντων
γ. Αποτυχόντων
δ. Μη προσελθόντων
Όλοι αυτοί οι πίνακες δεν θα αναφέρουν ονόματα μαθητών διότι είναι προσωπικά δεδομένα. Αντί των ονομάτων θα υπάρχει ένας τετραψήφιος κωδικός. Αυτό τον κωδικό θα τον δίνει σε κάθε υποψήφιο και υποψήφια η επιτροπή.
Από έλεγχο που έχει γίνει υπάρχουν γονείς [ πάρα πολύ λίγοι] που δεν έχουν καταθέσει τις υποχρεωτικές Υπεύθυνες Δηλώσεις που συμφωνούν και οι δύο γονείς για την συμμετοχή του παιδιού τους στις εξετάσεις.
Τέλος σας ενημερώνουμε ότι σε καμία περίπτωση γονείς και κηδεμόνες δεν θα πρέπει να πλησιάσουν στις αίθουσες αναμονής και στις αίθουσες εξέτασης γιατί με αυτό τον τρόπο δεν διευκολύνουν την απρόσκοπτη εξέταση των μαθητών από τις επιτροπές.
Μπορείτε να κάθεστε στο κυλικείο του σχολείου.
Σας γνωρίζουμε ότι σε καμία περίπτωση δεν θα γίνουν δεκτοί την Δευτέρα 19-6-2023 υποψήφιοι που θα λείπουν από το φάκελό τους οι Υπεύθυνες Δηλώσεις.
Τέλος οι μαθητές θα πρέπει να έχουν μαζί τους την πρώτη ημέρα ένα στυλό μπλε ή μαύρο.
Καλή αντάμωση
Ο Δ/ντής