Ιούν 14

ΕΙΣΑΓΩΓΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ
Τέταρτο μήνυμα.

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες
Όπως σας έχουμε αναφέρει και σε άλλα μηνύματα που σας έχουν σταλθεί θα ήθελα να σας κάνω μια συνόψιση.
1. Δεύτερα 19-6-2023
• Ώρα προσέλευσης στο σχολείο: 9:00 π.μ
• Ενημέρωση από τον Διευθυντή του σχολείου
• Είσοδος όλων των υποψηφίων στις αίθουσες εξέτασης  CD. Οι  50 πρώτοι υποψήφιοι  κατ’ αλφαβητική σειρά [ σας έχουμε στείλει στο τρίτο μήνυμα] θα παραμείνουν στο χώρο του σχολείου για να εξεταστούν στα προφορικά  από τις δύο επιτροπές.
• Κάθε μαθητής που θα ολοκληρώνει και την προφορική του εξέταση είναι ελεύθερος να αποχωρήσει.

2. Τρίτη 20-6-2023
Την ημέρα αυτή θα εξεταστούν οι υπόλοιποι μαθητές και μαθήτριες από τις δύο επιτροπές.
Κάθε υποψήφιος που θα ολοκληρώνει την προφορική του εξέταση θα αποχωρεί από το σχολείο.
Μετά την ολοκλήρωση της εξέτασης όλων των μαθητών μαθητριών, οι δύο επιτροπές θα συνεδριάσουν και θα βγάλουν εντός της ημέρας [ 20-6-2023 Τρίτη] τα αποτελέσματα.

Ερωτήσεις

• Πότε θα ανακοινωθούν τα αποτελέσματα;
    Τα αποτελέσματα θα ανακοινωθούν την Τρίτη 20-6-2023 μετά τις 18:00.
  • Που θα ανακοινωθούν;
    Θα ανακοινωθούν στην Ιστοσελίδα του σχολείου.
  • Ποια είναι η ιστοσελίδα του σχολείου;
    Η ιστοσελίδα είναι http://lyk-mous-patras.ach.sch.gr/mp-wordpress/wordpress/
    Προσοχή!!!! Λόγω του νόμου περί προσωπικών δεδομένων στην ιστοσελίδα δεν θα ανακοινωθούν ονόματα, αλλά κωδικοί και βαθμός.
  • Ποιος είναι ο κωδικός;
    Κάθε μαθητής /μαθήτρια μόλις ολοκληρώσει την εξέτασή του από την επιτροπή η Πρόεδρος της επιτροπής θα τους παραδώσει καταγεγραμμένο σε χαρτί τον κωδικό που θα αντιστοιχεί στο Επώνυμο και Όνομα.
  • Αν κάποιος υποψήφιος για τον οποιοδήποτε λόγο δεν δώσει το Πανελλαδικός εξεταζόμενο μάθημα που είναι το CD μπορεί να το δώσει άλλη στιγμή;
    Μαθητής ή μαθήτρια που δεν θα εξεταστεί στο CD την πρώτη ημέρα και μάλιστα στις 10:00 το πρωί σε Πανελλαδικό Επίπεδο , δεν μπορεί να συμμετάσχει στις εξετάσεις.

Οι μαθητές την πρώτη ημέρα θα πρέπει να έχουν μαζί τους ένα στυλό μπλε ή μαύρο.
Μαθητές ή  μαθήτριες που θα θελήσουν να βαθμολογηθούν σε όργανο, θα πρέπει την ώρα της εξέτασης να το έχουν μαζί τους [ φερτό όργανο κιθάρα βιολί κ.λπ] και να ενημερώσουν την επιτροπή.
Καλή Αντάμωση
Ο Δ/ντής