Μαΐ 17

Πρόγραμμα από 8/6 έως και 12/6 – Οδηγίες

Αγαπητοί γονείς, σας ανακοινώνουμε το εβδομαδιαίο πρόγραμμα που θα ισχύσει από τη Δευτέρα 8/6 έως και την Παρασκευή 12/6 μαζί με οδηγίες:

Προσοχή!!

• Την Τετάρτη 10-6 και την Παρασκευή  12-6 έρχεται στο σχολείο, ΜΟΝΟ το Υπο-τμήμα A κάθε τάξης.
  • Την Τρίτη 9-6 και Πέμπτη 11 -6 , έρχεται Μόνο το Υπό-τμήμα B.

Σε κάθε περίπτωση αν έλθουν μαθητές ή μαθήτριες που είναι στο λάθος  υπο-τμήμα δεν θα μπουν στις τάξεις.

Θα ήθελα επίσης να σας ενημερώσω ότι δεν μπορεί να γίνει καμία αλλαγή στη σύσταση των  υποτμημάτων.

Οδηγίες προς τους μαθητές και τις μαθήτριες

– Να βήχουν ή να φτερνίζονται στον αγκώνα τους ή σε χαρτομάντιλο, το οποίο θα πρέπει να πετιέται αμέσως σε κάδο απορριμμάτων.

– Να πειθαρχούν με απόλυτη σοβαρότητα στις υποδείξεις του σχολείου.

-Να κάθονται στις θέσεις που τους έχει προγραμματίσει το σχολείο

– Να κάνουν διαλείμματα στους χώρους  που θα τους υποδείξει το σχολείο.

– Να μην βάζουν τα χέρια τους στο στόμα, στη μύτη ή στα μάτια τους.

_ Να φέρουν μαζί τους ένα σνακ και νερό γιατί το κυλικείο θα παραμένει κλειστό απαγορεύεται να παραγγέλλουν απ΄ έξω  ή να φύγουν από το σχολείο για να αγοράσουν κάτι απ’  έξω.

– Να πλένουν συχνά τα χέρια τους με σαπούνι και νερό για τουλάχιστον 20 δευτερόλεπτα, ειδικά πριν τη λήψη φαγητού και μετά τη χρήση της τουαλέτας. Αν δεν υπάρχει σαπούνι και νερό, συστήνεται η χρήση αλκοολούχου αντισηπτικού διαλύματος.

– Να μην ανταλλάσσουν αντικείμενα (όπως στυλό, μολύβι, γόμα, χαρτονομίσματα, κέρματα κλπ) με τους συμμαθητές τους.

– Να κρατούν απόσταση 1,5 μ. με τους συμμαθητές τους μέσα στην τάξη και στους άλλους χώρους του σχολείου, καθώς και με τους φίλους και γνωστούς τους έξω από το σχολείο.

– Σε περίπτωση που κάποιος μαθητής εμφανίσει πυρετό, βήχα ή δυσκολία στην αναπνοή, θα πρέπει να ενημερώσει άμεσα τους γονείς/κηδεμόνες του ή τον καθηγητή του και να μείνει σπίτι μέχρι να νιώσει τελείως καλά (Για τις περιπτώσεις ύποπτου ή επιβεβαιωμένου κρούσματος, υπάρχει αναλυτικό πρωτόκολλο του ΕΟΔΥ).

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΑΘΗΤΩΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ  – A Υποτμήμα

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΑΘΗΤΩΝ ΤΡΙΤΗ & ΠΕΜΠΤΗ  –  B Υποτμήμα

Σχέδιο Προαυλισμού – Εφημεριών

Α’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ – Υποτμήματα       Β’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ – Υποτμήματα       Γ’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ – Υποτμήματα