Ιούν 20

Αποτελέσματα Εισαγωγικών Εξετάσεων

Κατόπιν νεότερης εγκυκλίου του Υπουργείου Παιδείας, τα αποτελέσματα των Εισαγωγικών Εξετάσεων για την Α’ Γυμνασίου του Σχ. έτους 2018-2019 απαγορεύεται να αναρτηθούν στο Διαδίκτυο.

Έχει γίνει ανάρτηση των αποτελεσμάτων (Επιτυχόντες, Επιλαχόντες, Απορριφθέντες και Απόντες) έξω από το Μουσικό Σχολείο Πατρών.

Παρακαλούνται οι κηδεμόνες μαζί με τους 50 επιτυχόντες μαθητές να προσέλθουν στο σχολείο την Παρασκευή 22/6/2018  και ώρα  09:00 π.μ. για:

1) Να παραλάβουν το Ατομικό δελτίο υγείας μαθητή το οποίο θα πρέπει να προσκομίσουν συμπληρωμένο με την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς.

2)   Να δηλώσουν το όργανο επιλογής και την 2η Ξένη Γλώσσα που επιθυμούν.

Στις 9.30 π.μ θα γίνει στους εισαχθέντες μαθητές, η παρουσίαση των μουσικών οργάνων στην αίθουσα εκδηλώσεων από μουσικούς του σχολείου.

Τα αποτελέσματα δεν επιδέχονται αναβαθμολόγηση ή επανεξέταση ή άλλη δευτεροβάθμια κρίση.

Εκ της Διευθύνσεως