Μαρ 27

Παράταση εγγραφών εκπαιδευτικών και μαθητών στο ΠΣΔ – ΟΔΗΓΙΕΣ

Σας ενημερώνουμε ότι σύμφωνα με την υπ. αρ. πρωτ. 39676/Δ2/20-03-2020 εγκυκλίο του Υ.ΠΑΙ.Θ., οι εγγραφές εκπαιδευτικών και μαθητών/μαθητριών στο ΠΣΔ μπορούν να συνεχιστούν έως και την Δευτέρα 30/03/2020.
Οι εκπαιδευτικοί στο διάστημα αυτό, σε συνεργασία με τους Διευθυντές και την ομάδα ασύγχρονης εκπαίδευσης, προτείνεται να δημιουργούν τα ψηφιακά τμήματα στα οποία θα ενταχθούν οι μαθητές/μαθήτριες και να αναρτούν σχετικό υλικό σε αυτά σύμφωνα με τις οδηγίες που παρέχονται από τις σχετικές πλατφόρμες.

Δείτε το έγγραφο για την Παροχή προσωπικών λογαριασμών στους μαθητές της Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης από το Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο  ΕΔΩ

Παρακολουθήστε βίντεο για την εγγραφή μαθητών/τριών στο ΠΣΔ:  ΕΔΩ