Μαρ 21

Αποτελέσματα διαγωνισμού μαθηματικών

Το σχολείο μας συμμετείχε στον Πανελλήνιο διαγωνισμό Μαθηματικής Λογικής και Υπολογιστικής Σκέψης  «Alan Touring».
Οι επιδόσεις των μαθητών μας στον  προκριματικό που πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη 13-3-2024  είναι ιδιαίτερα ικανοποιητικές.
●Στο επίπεδο του Γυμνασίου, η ομάδα της Γ’ γυμνασίου αποτελούμενη από τις μαθήτριες: Πιερρακέα Νικολία, Πιερρακέα Πένυ και Φραντζή Ευθυμία, κατάφερε να φτάσει στην 3η θέση μεταξύ των σχολείων της Πάτρας και 15η θέση Πανελλαδικά  σε σύνολο 613 ομάδων.
●Στο επίπεδο του Λυκείου, η ομάδα της Β’ Λυκείου: Αλεξόπουλος Παναγιώτης, Ανδριόπουλος Δημήτρης και Αθανασόπουλος Δημήτρης, καθώς και η ομάδα της Γ’ Λυκείου: Ξενογιάννης Κωνσταντίνος, Κωνσταντέλου Νικολία και Φιλιππάτου Φαίδρα κατάφεραν να συγκεντρώσουν  την  3η και  4η καλύτερη βαθμολογία αντιστοίχως, μεταξύ των ομάδων σχολείων της Πάτρας που συμμετείχαν στον διαγωνισμό.
Συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές που συμμετείχαν!
Συγχαρητήρια στην κ. Τσιλίρα και στον κ. Καραπάνο που προετοίμασαν τους μαθητές μας και ολοκλήρωσαν τις διαδικασίες με τόσο μεγάλη επιτυχία και αποτελεσματικότητα.